Poprzedni temat «» Następny temat
Dzielnice
Autor Wiadomość
Chicago


Chicago

Wysłany: 30 Maj 2016, 13:53   Dzielnice


Klasyfikacja dzielnic

Każda dzielnica wyróżnia się na swój sposób - są dzielnice "biedniejsze", bezpieczniejsze, a w końcu nie wszędzie każdy jest mile widziany. Klasyfikacja dzielnic ma ułatwić umiejscowienie postaci we właściwej dzielnicy.

ZAKWATEROWANIE [dom jednorodzinny / dom szeregowy/mieszkanie w apartamentowcu / mieszkanie w kamienicy]
Każda dzielnica charakteryzuje się inną zabudową. Tutaj przedstawiamy rodzaj lokum, jakie ma do zaoferowania każda z dostępnych dzielnic na forum.

PRZESTĘPCZOŚĆ [niska / średnia / wysoka]
Jedne dzielnice są bardziej, a inne nieco mniej niebezpieczne. Klasyfikacja przestępczości ma na celu przybliżyć wam realia w obrębie danej dzielnicy.

STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA
Społeczeństwo mieszkające na terenie Chicago jest bardzo zróżnicowane pod względem etnicznym, religijnym i rasowym – w tym miejscu skupimy się przede wszystkim na „podziale ludności”. Nie wszystkie dzielnice są zamieszkiwane przez przedstawicieli wszystkich grup; niektóre tereny zamieszkiwane są tylko przez przedstawicieli konkretnego społeczeństwa. UWAGA! Jest to punkt, który traktujemy z przymrużeniem oka – jeśli dzielnica zamieszkiwania jest przede wszystkim przez Afroamerykanów, wcale nie oznacza to, że Twoja postać, która jest biała nie może tam mieszkać.

KLASYFIKACJA DZIELNICY [wysoka / średnia / niska]
Inaczej ekonomiczny podział ma na celu określenie czy dana dzielnica jest dzielnicą zamożną [wysoka], średniozamożną [średnia], czy z kolei jest jedną z tych biedniejszych [niska]. Wszystko to ma na celu przybliżenie userom warunków panujących w określonych miejscach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to, co dzieje się na forum jest fikcją, lecz w tym miejscu chcemy zachować choć odrobinę realności; biednego studenta raczej nie będzie stać na wynajęcie bądź kupno mieszkania w centrum, gdzie ceny takiego apartamentu na pewno wykraczają poza jego możliwości finansowe. Chcemy uniknąć podobnych kwiatków.
 


profil
 
Chicago


Chicago

Wysłany: 30 Maj 2016, 13:58   


Dzielnice

CENTRUM


  Loop

Centrum biznesowe Chicago. Dzielnica wyróżniająca się przede wszystkim dzięki niezwykłej architekturze. To tutaj znajduje się symbol Chicago - Cloud Gate ulokowany w Millennium Park. W obrębie Millenium Park znajduje się również Grant Park, będący miejscem wypoczynku dla mieszkańców miasta. Tereny zielone, jak i pola rekreacyjne dostępne są dla każdego. Na terenie parku odbywają się również wszystkie największe miejskie evenety: począwszy od festynów, przez większe zgromadzenia, skończywszy na tych najgłośniejszych koncertach i festiwalach. Ponadto, dzielnica ta wypełniona jest po brzegi drogimi restauracjami, czy też ekskluzywnymi butikami. Loop stanowi także niezwykłą kolebkę sztuki – w zasięgu ręki znajdują się liczne galerie, a także teatry.

ZAKWATEROWANIE: MIESZKANIE W APARTAMENTOWCU
PRZESTĘPCZOŚĆ: ŚREDNIA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: LUDNOŚĆ MIESZANA
KLASYFIKACJA DZIELNICY: WYSOKA

  River North

Centrum rozrywki i sztuki w Chicago – miejsce, w którym poznasz światową kuchnię, świetną muzykę, a nawet sztukę. River North nocą tętni życiem nie tylko tym klubowym. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od miłośników światowej kuchni, przez wielbicieli wartościowych upominków, po wielbicieli sztuki. Dzielnica ta wyróżnia się również architekturą – wysokie budynki mieszkalne i biurowe stanowią, zaraz po Chicago River, kolejny punkt charakterystyczny miasta.

ZAKWATEROWANIE: MIESZKANIE W APARTAMENTOWCU
PRZESTĘPCZOŚĆ: ŚREDNIA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: LUDNOŚĆ MIESZANA
KLASYFIKACJA DZIELNICY: ŚREDNIA

  Streeterville

Dzielnica położna na północ od Chicago River, graniczy z North Side. Stanowi ona skupisko budynków zarówno mieszkalnych, jak i biurowych. W sąsiedztwie znajdują się także placówki medyczne, ośrodki kulturalne oraz Northwestern University. Elementem charakterystycznym dla Streetevile jest Navy Pier – kompleks z widokiem na miasto i jezioro Michigan, zawierający atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Streeteville, dzięki Navy Pier, jest obiektem szczególnie atrakcyjnym dla turystów o każdej porze dnia i roku – to tutaj odbywają się lokalne imprezy, czy festyny.

ZAKWATEROWANIE: MIESZKANIE W APARTAMENTOWCU / DOMY JEDNORODZINNE
PRZESTĘPCZOŚĆ: ŚREDNIA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: LUDNOŚĆ MIESZANA
KLASYFIKACJA DZIELNICY: ŚREDNIA

  Gold Coast

Złote Wybrzeże jest najzamożniejszą dzielnicą w Chicago. Położona nad brzegiem jeziora Michigan dzielnica przesycona jest przede wszystkim historią – wszelkiego rodzaju zabytki nie są niczym nowym dla mieszkańców, a zarazem też stanowią obowiązkowy przystanek dla każdego turysty. Gold Coast to także raj dla każdego miłośnika zakupów. Główna ulica wręcz oblegana jest przez sklepy i butiki najpopularniejszych marek.

ZAKWATEROWANIE: DOM JEDNORODZINNY / MIESZKANIE W APARTAMENTOWCU
PRZESTĘPCZOŚĆ: ŚREDNIA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: LUDNOŚĆ MIESZANA
KLASYFIKACJA DZIELNICY: WYSOKA

PRZEDMIEŚCIA


  Lincoln Park

Lincoln park to dzielnica szczególnie atrakcyjna dla turystów oraz mieszkańców – ulokowana tuż nad brzegiem jeziora Michigan wyróżnia się przede wszystkim bogactwem naturalnym: dostęp do zbiorników wodnych, a także niezliczone tereny zielone. Lincoln Park, bo tak właśnie nazywa się usytuowany w obrębie dzielnicy park, cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców – jest to miejsce, w którym odbywają się różne wydarzenia miejskie. Tereny zielone są największym atutem Lincoln Park, ale nie są jedynym. Wszyscy miłośnicy zakupów powinni odwiedzić Armitage Avenue – to właśnie tam znajduje się szereg luksusowych sklepów, w których każdy znajdzie coś dla siebie, Clark Street to raj dla smakoszy.

ZAKWATEROWANIE: DOM SZEREGOWY / MIESZKANIE W KAMIENICY
PRZESTĘPCZOŚĆ: NISKA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: LUDNOŚĆ MIESZANA
KLASYFIKACJA DZIELNICY: ŚREDNIA


  Jefferson Park

Dzielnica będąca dużym skupiskiem mieszkańców narodowości polskiej lub pochodzenia polskiego. O polskości tej dzielnicy świadczy wyżej wspomniana Fundacja Kopernikowska wraz z corocznym festiwalem polonijnym "Taste of Polonia", duża ilość sklepów i innych polskich punktów usługowych wzdłuż ulic Milwaukee, Elston, Higgins i Lawrence, a także polska parafia św. Konstancji. Wizytówkami Jefferson Park są stacja kolejowa Jefferson Park z przylegającym do niej terminalem autobusowym, zabytkowy Teatr Gateway, w którym ma siedzibę Fundacja Kopernikowska, pomniki weteranów wojennych, Prezydenta Jeffersona i fotografa Edwarda Foxa.

ZAKWATEROWANIE: DOM JEDNORODZINNY / MIESZKANIE W KAMIENICY
PRZESTĘPCZOŚĆ: ŚREDNIA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: LUDNOŚĆ BIAŁA
KLASYFIKACJA DZIELNICY: ŚREDNIA

  Englewood

Englewood uważana jest za najbardziej niebezpieczną dzielnicę w Chicago. Z roku na rok przestępczość w obrębie tejże dzielnicy rośnie, a ofiar przemocy jest coraz więcej. Mieszkańcy tworzą zamkniętą społeczność, a największym autorytetem wśród nich cieszą się członkowie gangów. Bez wątpienia, nie jest to miejsce dla każdego. Codziennością są tutaj zbrodnie zarówno na tle rasowym, jak i rabunkowym. W obrębie Englewood można natknąć się na stare opuszczone magazyny, które w swoim czasie przejęły gangi.

ZAKWATEROWANIE: DOM JEDNORODZINNY / MIESZKANIE W KAMIENICY
PRZESTĘPCZOŚĆ: WYSOKA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: AFROAMERYKANIE
KLASYFIKACJA DZIELNICY: NISKA

  Canaryville

Jedna z najstarszych dzielnic w mieście ulokowana w sąsiedztwie Bridgeport. Lokalna społeczność charakteryzuje się ogólną niechęcią oraz wrogością wobec osób z zewnątrz. Mieszkańcy tworzą „zamkniętą społeczność”. Niegdyś dzielnica zamieszkiwana była przede wszystkim przez Afroamerykanów oraz Europejczyków – później teren stał się „własnością” meksykańskich emigrantów. Podobnie jak w Englewood, na terenie Canaryville funkcjonują liczne gangi. Jest to dzielnica przemysłowa.

ZAKWATEROWANIE: DOM JEDNORODZINNY / MIESZKANIE W KAMIENICY
PRZESTĘPCZOŚĆ: WYSOKA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: LATYNOSI
KLASYFIKACJA DZIELNICY: NISKA

  O’Hare

To właśnie tutaj znajduje się międzynarodowy port lotniczy położony 27 km na północny zachód od centrum Chicago w granicach administracyjnych miasta. Jest głównym węzłem linii lotniczych United Airlines. Nosi nazwę na cześć amerykańskiego pilota wojskowego Edwarda „Butcha” O’Hare. Port O’Hare jest dobrze skomunikowany z centrum Chicago dzięki lotniskowej podziemnej stacji metra w Chicago. Darmowa przesiadka pozwala na dojazd metrem także do portu lotniczego Midway, jak i do wszystkich stacji metra w Chicago. Nieopodal portu lotniczego znajduje się kilka mniejszych hoteli.

ZAKWATEROWANIE: HOTEL
PRZESTĘPCZOŚĆ: ŚREDNIA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: -
KLASYFIKACJA DZIELNICY: -

  North Park

Dzielnica ulokowana w północnej części miasta. W obrębie North Park znajduje się North Park University. Mówi się też, że jest to dzielnica szwedzka. Nic bardziej mylnego – najczęściej spotykane barwy to właśnie barwy Szwecji: żółty i niebieski, które są również barwami charakterystycznymi dla uniwersytetu. Niczym nowym nie jest szwedzka kuchnia. Restauracje dumnie promują lokalne potrawy, a sklepikarze – lokalne pamiątki. W North Park typowe miejskie widoki przeplatają się z miłą dla oka zielenią.

ZAKWATEROWANIE: DOM JEDNORODZINNY / MIESZKANIE W KAMIENICY
PRZESTĘPCZOŚĆ: NISKA
STRUKTURA ETNICZNA I RASOWA: LUDNOŚĆ MIESZANA
KLASYFIKACJA DZIELNICY: ŚREDNIA
 


profil
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 9