Poprzedni temat «» Następny temat
Przydatne informacje
Autor Wiadomość
Chicago


Chicago

Wysłany: 22 Czerwiec 2016, 12:54   Przydatne informacje


Przydatne informacje

W USA nie wszystko funkcjonuje dokładnie tak samo, jak w naszym kraju. W tym miejscu pojawiać się będą informacje, które znacznie ułatwią wam odnalezienie się w realiach zarówno Chicago.
 


profil
 
Chicago


Chicago

Wysłany: 22 Czerwiec 2016, 12:54   

  #1 Pierwsze kroki w policji
Każda z osób przyjętych do służby w Policji kierowana jest na szkolenie zawodowe podstawowe do szkoły Policji. Program szkolenia zawodowego podstawowego, kompleksowo przygotowuje policjanta (teoretycznie i praktycznie) do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo - interwencyjnych i oddziałach prewencji Policji. Na szkolenie zawodowe podstawowe kierowani są policjanci, którzy przeszli pozytywnie procedurę związaną z przyjęciem do Policji, w tym wykazali się wiedzą między innymi z zakresu: Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Ustawy o Policji oraz złożyli ślubowanie policyjne, a także odbyli w jednostkach macierzystych Policji szkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych i posiadają "Poświadczenie Bezpieczeństwa", upoważniające ich do dostępu do informacji niejawnych, oznaczonych klauzulą "Poufne". Szkolenie odbywa się w systemie stacjonarnym w jednej z pięciu jednostek szkoleniowych Policji. Program szkolenia kończy się egzaminem końcowym. Absolwent szkolenia, po uzyskaniu oceny pozytywnej z egzaminu końcowego, otrzymuje świadectwo z wpisanym ogólnym wynikiem nauki oraz ocenę z egzaminu końcowego, potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji zawodowych. Po ukończeniu szkolenia absolwent jest uprawniony do posługiwania się pałką służbową, do obsługi urządzeń łączności radiowej bezprzewodowej w Policji oraz używania broni zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
Następnie po ukończeniu szkolenia (może ono trwać od 6 do 10 miesięcy) i zdaniu egzaminów, osoba kierowana jest do jednostki Policji, do której została przyjęta i pełni tam służbę w komórce, do której skieruje ją przełożony.
Należy zaznaczyć, że każda ścieżka kariery, również w Policji, jest inna i zależy od wielu czynników (np. posiadanych predyspozycji, umiejętności, wykształcenie, ewentualnych wakatów).

Osobę przyjętą do służby w Policji mianuje się policjantem w służbie przygotowawczej na okres 3 lat. Po upływie okresu służby przygotowawczej, policjant zostaje mianowany na stałe. W szczególnie uzasadnionych przypadkach przełożony może skrócić okres służby przygotowawczej policjanta albo zwolnić go od odbywania tej służby.
Policjant po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia i wiedzy zawodowej może kontynuować karierę zawodową na stanowiskach kierowniczych. W ramach doskonalenia zawodowego nabywa, aktualizuje, rozszerza oraz pogłębia wiedzę i umiejętności zawodowe wymagane przy wykonywaniu przez niego zadań i czynności służbowych, a także uzyskuje dodatkowe uprawnienia, w tym uprawnia instruktorskie.Oto wymagania, które należy spełniać, by ubiegać się o zatrudnienie w policji:
  » Wiek: ukończone 18 lat. W chwili przyjęcia do pracy, trzeba mieć co najmniej 21 lat, ale mniej niż 40.
  » Prawo jazdy: musi być ważne w chwili składania podania. Wymagane prawo jazdy Illinois w chwili przyjęcia do pracy.
  » Wykształcenie/służba wojskowa: w chwili przyjęcia do pracy, trzeba mieć zaliczone 60 godzin semestralnych (90 kwartalnych) na akredytowanej uczelni wyższej, albo odbyć 36 miesięcy nieprzerwanej służby wojskowej lub aktualnie odbywać służbę wojskową i mieć zaliczonych 30 godzin semestralnych (45 kwartalnych) na wyższej uczelni.
  » Ponadto, osoba składająca podanie musi posiadać zezwolenie na broń (FOID). Kandydat na policjanta nie musi mieszkać w Chicago, ale jeśli zostanie przyjęty do pracy, będzie musiał udowodnić, że ma chicagowski adres.


więcej informacji: KLIK
 


profil
 
Chicago


Chicago

Wysłany: 22 Czerwiec 2016, 12:55   

  #2 Pierwsze kroki w straży pożarnej

Każdy może zostać czynnym strażakiem. Po przejściu badań, testu sprawności fizycznej, testu podstawowej wiedzy pożarniczej, badaniu przeszłości kryminalnej i rozmowie kwalifikacyjnej przyszli strażacy kierowani są do Akademii, która najczęściej trwa pół roku. Następnie pretendenci dostają przydział do odpowiedniej jednostki i przez około rok czasu pełnią służbę na okresie próbnym (candidate/probie).

Szkolenie
Pierwszą rzeczą jest otrzymanie pakietu dokumentów rekruta, z którymi trzeba iść do odpowiadającej miejscu zamieszkania jednostki straży pożarnej, gdzie należy odbyć rozmowę z komendantem. Pytania są rozmaite oraz nieskomplikowane m.in. powód chęci wstąpienia w szeregi strażaków, doświadczenie, czy co do chwili obecnej się robiło.

Po uzyskania zgody od komendanta, dokument składa się do głównego biura. Tam pobierane są odciski palców, na podstawie których sprawdzana jest przeszłość kryminalna kandydata. Następnie organizowane jest spotkanie orientacyjne wszystkich kadetów do Akademii w danym roku. Aby w nim uczestniczyć trzeba się przygotować i zdać wcześniej kilka testów online dotyczących struktur dowodzenia w straży.

Po tym spotkaniu przyszli strażacy wysyłani są na badania lekarskie, które składają się ze szczepień, badań krwi, wydolności oddechowej oraz słuchu, testu na obecność narkotyków w organizmie. Muszą stawić się również u lekarza medycyny pracy.

Kolejnym krokiem jest test sprawności fizycznej tzw. CPAT (Candidate Physical Abilities Test), podczas którego kandydaci mają na sobie kamizelki ważące 50 funtów (1 funt to prawie pół kilograma), które mają za zadanie imitować ciężar wyposażenia strażaka podczas akcji.

źródło: remiza.com
 


profil
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

REGULAMIN
OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIA USERÓW
Z. WIZERUNKI
REZERWACJE
POSZUKIWANIA
NIEOBECNOŚCI
SPIS MULTIKONT
FABULARNE
SPIS STANOWISK
SPIS LOKACJI
DZIELNICE
TŁO FABULARNE
MISTRZ GRY
ZAMÓWIENIA
KTO ZAGRA?
1. Otwarcie: 17.06.2016
2. ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM JEST OBOWIĄZKOWE!
3. Spis multikont - aktualną listę znajdziesz tutaj
4. Aktualizacja regulaminu - więcej informacji.
5. 2/11/19 Zmiany w gronie administracyjnym: więcej informacji.
Luty 2020
booked.net

administracja
Leanne // Isabelle
Claudius
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 7